Services

Martin Lukač

Services...

Copyright

Na veškeré fotografie se vztahuje autorské právo, konkrétně zákon č. 121/2000 Sb., jehož porušení představuje trestný čin.

Fotografie jsou majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci, či prodej třetí straně, bez písemného souhlasu autora.

Zkopírováním nebo Uložením obrázku k sobě do počítače se ještě nestáváte zločincem. Stáváte se jím tehdy, použijete-li příslušnou fotografii bez svolení autora.

Photoshoot

ATELIÉROVÉ FOCENÍ
Glamour, portréty, stínové akty, partnerské, rodinné, těhotenské, zvířecí miláčky, atd.
Plně vybavený ateliér v centru Prahy, 100m² plochy k vlastní tvorbě, denní světlo, prosklené atrium.
Profesionální vizážistka vždy přítomna a započítána v ceně focení, kromě dětského focení nebo Vašeho přání.

EXTERIÉROVÉ FOCENÍ
Nafotíme Vás venku, v přírodě, u vody, dle Vašeho přání a fantazie.

DOMÁCÍ FOCENÍ
Nemůžete přijet Vy k nám, přijedeme my k Vám a nafotíme Vás v domácím prostředí.

BUSINESS PORTRÉTY
Nabízíme focení Vás nebo Vašich zaměstnanců, buď v našem ateliéru na Praze 1, nebo přímo v sídle společnosti, kde vytvoříme zázemí se studiovými světly. Dále fotíme společenské akce, firemní večírky, rauty, veletrhy, atd.

PRODUKTOVÉ FOCENÍ
Individuálně naceníme dle produktu, počtu a náročnosti.

REPORTY
Reportážní focení, z klubu, akce, křtu, apod.

FOTO TESTY
Ateliérové focení, sety přirozených fotografií bez úprav, vizáže.

FOTO KROUŽKY
Proniknutí do tajů fotografování pro nejmenší - nenechte své děti zabíjet nudu u počítače.

TERMÍNY FOCENÍ
Rezervujeme VŽDY po domluvě a přijetí zálohy 50% na účet 810 884 5001 / 5500, zbytek v den focení.
Objednávky na telefon: +420 775 449 577 nebo email: photographer@martinlukac.eu
Možnost fakturace - IČO: 04164415

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ K ÚPRAVĚ
Po nafocení Vám odešleme emailem link na galerii se zmenšenými náhledy všech nafocených fotografií, opatřených vodoznakem, ze kterých si sami vyberete, dle objednaného počtu, popřípadě lze počet navýšit.
Je možnost výběru fotografií na místě, ihned po focení, v ateliéru, s případnou konzultací při výběru.

Dle autorského zákona Č. 121/2000 Sb. bez mého souhlasu, jako autora daného díla, není dovoleno tyto náhledy kdekoli zveřejňovat (web, sociální sítě - facebook, instagram, apod., veřejná prezentace), a ani je dále jakkoli upravovat (např. odstraněním loga, vodoznaku, PS, atd.).

NÁHLEDY JSOU VLASTNICTVÍM FOTOGRAFA, URČENY VÝHRADNĚ PRO VÝBĚR, K NÁSLEDNÉ ÚPRAVĚ !
Smluvní pokuta za nedodržení těchto podmínek je 4.000€. Účastník, který tuto povinnost poruší, je zavázán pokutu zaplatit, i když oprávněnému porušením povinnosti nevznikne škoda !

DODACÍ LHŮTA
Dodací lhůta je 10 dní od data Vámi zaslaného a potvrzeného výběru (tedy ne od doby focení).
Pokud budete fotografie potřebovat v kratším termínu, můžete využít zrychleného dodání, do 5 dnů pracovních dnů, s příplatkem 100€ k celkovému balíčku.
Fotografie dodáváme na CD v maximálním rozlišení pro tisk + zmenšené, k webové prezentaci.
CD je možné vyzvednout osobně v atelieru nebo zašleme poštou na Vaši adresu.

Retušovat, ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ
Veškeré úpravy a retuše vždy konzultujeme s přáním zákazníka !!!
Rodinné a dětské fotografie obsahují základní retuš, která obsahuje jas, kontrast, odstranění vad jako je akné, modřina, škrábanec, atd., vždy dle přání zákazníka.
Portréty obsahují důkladnější retuš pleti, zjemnění výrazných vrásek, případné lehké úpravy postavy, vždy dle přání zákazníka.

Vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním, není důvod k reklamaci fotografií !!!

ARCHIVACE FOTOGRAFIÍ
Originální fotografie ve formátu RAW + vybrané – upravené fotografie archivujeme 6 měsíců od nafocení. Nové vypálení archivovaných fotek na CD za 10€/1ks.

NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE
Upravené fotografie dodáváme ve formátu JPEG nebo TIF, dle Vašeho přání.
Neupravené fotografie (výběr z focení) poskytujeme pouze po dohodě, max. 990 pixelů delší strana. Fotografie v RAWu zásadně neposkytujeme !!!

DALŠÍ INFORMACE
Pokud se nemůžete na focení dostavit (nemoc, rodinné záležitosti, nečekaná událost, apod.), oznamte nám to min. 48h dopředu, písemně, emailem, domluvíme jiný termín focení. V případě, že dohodnutý termín nebude dodržen a řádně omluven, propadá zaplacená záloha 50% !
Během focení je zakázáno pořizovat jakýkoli záznam z focení – foto, video !!!

Objednáním k focení automaticky potvrzujete přijetí a souhlas těmito podmínkami...

Time for prints (TFP)

TFP fotím, pokud mne zaujme modelka nebo navrhovaný projekt, včetně charity. Z focení obdržíte vždy zdarma 3-5 ks finálně upravených fotografií, dle výsledku nafoceného projektu, nápadu, dohody o focení.

Fotografie, které vzniknou, budou označené copyrightem (viz níže uvedené fotografie). a podléhají znění Autorského zákona 121/2000 s.b. České republiky.

Fotografie obdržíte v elektronické podobě, v rozlišení pro web užití, zaslané přes úschovnu na Váš email. Pokud se Vám fotografie natolik zalíbí, že ji budete chtít vlastnit v maximálním rozlišení, bude Vám účtována, dle standardního ceníku, vše je na dohodě.

Veškeré podmínky TFP focení jsou definovány ve smlouvě „MODEL RELEASE“, kterou Vám v případě zájmu zašlu na vyžádání předem, k prostudování, abychom předešli nedorozumění, dle předchozích zkušeností. Před uskutečněním TFP focení VŽDY požaduji podpis smlouvy

Vzhledem k podstatě TFP focení, si nárokuji úhradu ve výši 500,- Kč, na el. energie, topení, služby. V případě zajištění vizážistky je tato služba placená, vizážistku mám vlastní, účtuje od 500,- Kč, vše na dohodě a Vašem přání, dle domluveného stylu focení. PS: U stínových aktů vizážistka není potřeba...

Potvrzení termínu focení je závazné, v případě porušení dohody a nedodržení termínu bez řádné omluvy, bude tato osoba veřejně označena a budou na ní vymáhány náklady, s tím spojené.

V případě osob mladší 18 let, vyžaduji doprovod alespoň jedné dospělé osoby – rodiče !!!

V případě plnoletých modelek/modelů, doprovod na focení není přípustný, dle zkušeností !!!
V přítomnosti maminky, babičky, tety od Poděbrad, přítele a jejich drahocenných rad, jak Vám to sluší nejvíce, mluvení do focení, pózování, znervózňování, rozhodně už nikdy více !!! 🙈

Děkuji za pochopení, budu se velmi těšit na Vaše dotazy, nápady, inspirace, případně i na osobní setkání...

Martin Lukač, kontakt: +420 775 449 577, photographer@martinlukac.eu , IČO: 04164415, nejsem plátce DPH !!!

Gift vouchers - studio photography

Chcete udělat radost partnerce, partnerovi, mamince, babičce, být originální ? Oslavte výročí, narozeniny, krásným překvapením !
Kupte svým blízkým vzpomínku v podobě ateliérového focení. V ceně je zahrnuta profesionální vizážistka, občerstvení a pohodová atmosféra.
Platnost poukázky jsou 3 měsíce, od data zakoupení a předání kupujícímu. Pokud není poukaz v řádném termínu uplatněn, bez náhrady propadá...

Author's photos for sale

Líbí se Vám některá z uvedených fotografií ? Hledáte vhodný dárek ? Vyrobíme, ať už jako fotografii, obraz s rámem, velkoformátové plátno nebo tisk na sklo.

Obraz je investice, která by měla vydržet desítky let. Proto tiskneme u světového výrobce papírů a pláten s 420 letou tradicí, firmu Hahnemühle.
Jejich materiály jsou certifikovány v kombinaci s pigmentovými inkousty Epson, na životnost přesahující 100 let. Mají tedy velký archivní potenciál.

Jedná se o klasická bavlněná umělecká plátna, potažená speciální vrstvou, která umožňuje ten nejkvalitnější umělecký tisk. Navíc jsou unikátní tím, že jsou ošetřeny ochranným UV lakem Hahnemühle, nanášeným tlakovou pistolí, který zajistí perfektní ochranu před otisky prstů v tmavých plochách, ušpinění prachem a tekutinami, a před praskáním barvy při mechanickém namáhání, hlavně při procesu napínání.

Nejpoužívanější velikosti tisku - fotografie, tisku na plátno, tisku na sklo:
40 * 60cm
60 * 90cm
100 * 150cm

Jiné rozměry dle dohody, to není problém...

PRAVIDLA TISKU: Po připsání částky na náš účet ihned zadáme do výroby, která trvá u fotografií - 5 dní, u foto-pláten - 10 dní a u fotografií tištěných na sklo - 20 dní.

Individual photographic workshops

Pořádání individuálních fotografických kurzů po celé Evropě (Praha, Brno, Liberec, Bratislava, Vídeň, Budapešť, Drážďany, Berlín, Kodaň), zaměřený na krajinářskou a architektonickou fotografii, který je určen fotografům všech úrovní, majitelům zrcadlovek i kompaktních fotoaparátů, pro jednotlivce i skupinky.

Poznáme nepoznané, vysvětlíme základy focení, kompozice, práce s dlouhými časy, zdokonalíme Vaši tvorbu.
Výlety jsou vhodné i pro fyzicky méně zdatné osoby, max. kapacita kurzu jsou 3 účastníci, abych se Vám mohl naplno věnovat.

Trasy a místa přizpůsobuji ročnímu období a aktuálnímu počasí. Malé občerstvení a pitný režim je v ceně „ZÁJEZDU“, jen pozor na ty hnědé podšálky !
Na zvláštní objednávku (předem) jsou možná i vejce natvrdo, řízek s okurkou nebo chleba se škvarkama – CZECH TOURIST CLASSIC !!!

Co s sebou ?
Foto-výbavu, stativ, nejlépe dálkovou nebo kabelovou spoušť a dobrou náladu. Samozřejmě vhodné oblečení, jedeme za každého počasí...