O mně

image

MARTIN LUKAČ Autor, Fotograf & Tulák

Martin Lukač, narozen  19. 06. 1972 v Liberecké porodnici..

Stále svobodný a stále nekonečný snílek, který věří na pohádky.

Navíc mám úžasnou dceru Viktorii (22 let).

Je lepší selhat v originalitě, než uspět v napodobování  ❤️

My History

image

1982 – Můj první fotoaparát

První Fotoaparát značky „Corina“ jsem dostal od rodičů v deseti letech…

Každý, kdo propadl omamnému zvuku cvaknutí spouště a sklopení závěrky ví, jak slastné jsou první pokusy o zvěčnění čehokoli a seznámení se s kouzlem zachycení okamžiku. Je to jako s první láskou.

Zůstává hluboko v paměti po celý život! 

Můj otec byl učitel na ZŠ v Rynolticích a vášnivý fotograf, takže jsem měl to štěstí, že jsem trávil víkendy ve foto-komoře a mohl pronikat do kouzla fotografie.

Fotografie každou vteřinou nabízí jiný příběh!

image

2012 – Fotograf na plný úvazek

Po absolvování základní vojenské služby jsem se odstěhoval do Prahy, kde jsem se usadil natrvalo a žiji zde dodnes.

Většinu života jsem pracoval jako manažer, ale zavřený celé dny v kanceláři moc aktivní a uspokojující činnost nevyvíjíš.

Zásadní zlom přišel spolu s několikaletým působením v pražské ZOO, kde jsem mohl tuto svou vášeň uplatňovat na zdejších zvířatech. Zachytit ten správný okamžik – výraz – detail v pohybu, to byla velká zkušenost. 
 
Tady jsem si uvědomil, že chci být volný, chci začít objevovat a zvěčňovat všechno kolem nás, že se chci toulat s fotoaparátem v ruce.
image

2020 – Focení musíš milovat!

V Praze žiji již přes dvacet pět let a stále objevuji nová krásná a oduševnělá zákoutí.

Miluji Prahu, protože je stejná a jiná, víc je ale jiná, nabízí tolik tajemství, tolik nádherných objektů, tolik inspirace.

Úplně nejraději mám Staré Město, kde je atmosféra pro focení plně hmatatelná. Staré a křivolaké uličky, starobylé štíty domů, pouliční lampy a život všude kolem. Praha dýchá směsicí historie a spojení světových kultur.

A mezi tím vším krásná Vltava, zdobená klenbami mostů.

Napsali o nás…

Meyers Margo
Martin vytváří naprosto úžasné obrazy. Ve svém bytě v New Yorku mám několik jeho obrazů a vždy, když se na ně dívám, vzpomínám na krásný pobyt v Praze
Atelier Permanentu
Zbožňuji jeho práci, má neuvěřitelný cit.
Jitka Bydlová
Vaše práce mluví sama za sebe, nádhera!
Dana Synková
Vřele doporučuji! Ocenila jsem zejména citlivý a trpělivý přístup. Fotky překonaly moje očekávání. Někdo má prostě skvělé oko!
Jana Červená
Skvělý fotograf s velmi profesionálním přístupem a dobrým okem pro dokonalou fotografii. Bylo velmi obtížné vybrat jen jednu, protože všechny byly naprosto úžasné.