• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

© 2019 by Martin Lukač, Autor, Fotograf, Fotoateliér v centru Prahy

O mně...

1972 - Začátek

Narodil jsem se v Liberci, a tady to všechno začalo...

1982 - Můj první fotoaparát

Svůj první fotoaparát "Corinu" jsem dostal od rodičů. 

Každý, kdo propadl omamnému zvuku cvaknutí spouště a sklopení závěrky ví, jak slastné jsou první pokusy o zvěčnění čehokoli a seznámení se s kouzlem zachycení okamžiku. Je to jako s první láskou. Zůstává hluboko v paměti po celý život.

Můj otec byl učitel na ZŠ v Rynolticích a vášnivý fotograf, takže jsem měl to štěstí, že jsem trávil víkendy ve foto-komoře a mohl pronikat do kouzla fotografie.
 

2012 - Fotograf na plný úvazek
 

Po absolvování základní vojenské služby jsem se odstěhoval do Prahy, kde jsem se usadil natrvalo a žiji zde dodnes. Většinu života jsem pracoval jako manažer, ale zavřený celé dny v kanceláři moc aktivní a uspokojující činnost nevyvíjíš. Zásadní zlom přišel spolu s několikaletým působením v pražské ZOO, kde jsem mohl tuto svou vášeň uplatňovat na zdejších zvířatech.

Zachytit ten správný okamžik – výraz – detail v pohybu, to byla velká zkušenost. Tady jsem si uvědomil, že chci být volný, chci začít objevovat a zvěčňovat všechno kolem nás, že se chci toulat s fotoaparátem v ruce.

Focení je láska
 

v Praze žiji již přes dvacet pět let a stále objevuji nová

krásná a oduševnělá zákoutí.
Miluji Prahu, protože je stejná a jiná, víc je ale jiná, nabízí tolik tajemství, tolik nádherných objektů, tolik inspirace.

Úplně nejraději má Staré Město, kde je atmosféra pro focení plně hmatatelná. Staré a křivolaké uličky, starobylé štíty domů, pouliční lampy a život všude kolem. Praha dýchá směsicí historie a spojení světových kultur. A mezi tím vším krásná Vltava, zdobená klenbami mostů.

Každou vteřinou nabízí jiný příběh...


Martin Lukač, narozen 19. 06. 1972 v Liberci.
Jinak nekonečný snílek, krásná dcera Viktorie (22 let).