• Martin Lukač

Time for prints (TFP)

TFP fotím, pokud mne zaujme modelka nebo navrhovaný projekt, včetně charity.Z focení obdržíte vždy zdarma 3-5 ks finálně upravených fotografií, dle výsledku nafoceného projektu, nápadu, dohody o focení.  Fotografie, které vzniknou, budou označené copyrightem a podléhají znění Autorského zákona 121/2000 s.b. České republiky.


Fotografie obdržíte v elektronické podobě, v rozlišení pro web užití, zaslané přes úschovnu na Váš email. Pokud se Vám fotografie natolik zalíbí, že ji budete chtít vlastnit v maximálním rozlišení, bude Vám účtována, dle standardního ceníku, vše je na dohodě.


Veškeré podmínky TFP focení jsou definovány ve smlouvě „MODEL RELEASE“, kterou Vám v případě zájmu zašlu na vyžádání předem, k prostudování, abychom předešli nedorozumění, dle předchozích zkušeností. Před uskutečněním TFP focení VŽDY požaduji podpis smlouvy.


Vzhledem k podstatě TFP focení, si nárokuji úhradu ve výši 500,- Kč, na el. energie, topení, služby. V případě zajištění vizážistky je tato služba placená, vizážistku mám vlastní, účtuje od 500,- Kč, vše na dohodě a Vašem přání, dle domluveného stylu focení.


PS: U stínových aktů vizážistka není potřeba...


Potvrzení termínu focení je závazné, v případě porušení dohody a nedodržení termínu bez řádné omluvy, bude tato osoba veřejně označena a budou na ní vymáhány náklady,

s tím spojené.

V případě osob mladší 18 let, vyžaduji doprovod alespoň jedné dospělé osoby – rodiče !!!


V případě plnoletých modelek/modelů, doprovod na focení není přípustný, dle zkušeností !!!


V přítomnosti maminky, babičky, tety od Poděbrad, přítele a jejich drahocenných rad, jak Vám to sluší nejvíce, mluvení do focení, pózování, znervózňování, rozhodně už nikdy více !!!


Děkuji  a budu se velmi těšit na Vaše dotazy, nápady, inspirace, případně i na osobní setkání...40 zobrazení
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

© 2019 by Martin Lukač, Autor, Fotograf, Fotoateliér v centru Prahy